Kuidas osta Playstation mängukonsooli koos DIGITAALSETE mängudega?!

Kuidas osta Playstation mängukonsooli koos DIGITAALSETE mängudega?!

Uute või kasutatud Playstation konsoolide müümine/ostmine erinevates Facebooki kommuunides, oksjonitel ja käest kätte on enamasti tavaline kui mängimiseks ei leidu enam aega, huvi mängimise vastu on vähenenenud, konsoolil on mingi viga vms. Tänapäeval on plaadid juba unustusse vajutud teema ja igapäevases kasutuses on digitaalsed mängud.

Kasutatud Playstationi müümiseks on mitmeid võimalusi:

  • Konsooli müük ilma mängudeta (müügihind on reeglina odavam)
  • Konsooli müük koos füüsiliste mängudega (Bluray-plaadid)
  • Konsooli müük ning koos sellega ka Playstation kasutaja, mille peal on ostetud või tasuta allalaetud äpid ja/või mängud.

NB! Kasutajate vahel digitaalseid mänge vahetada pole võimalik.

Playstationi ostmine/müümine läbi veebipõhise kuulutusteportaali või Facebooki:

  • Portaali on postitatud kuulutus, kus müüakse kasutatud konsooli koos digitaalsete mängudega “Tambeti” kasutajal. Mängud on Playstation kasutaja peal ning seotud tema isikliku meiliaadressiga.
    1. Isikliku meiliaadressit ja parooli saab vahetada Sony Playstation kodulehel (Logi sisse-> Kontosätted-> konto seaded), sellisel juhul ei pea müüja oma isiklikke andmeid jagama.
  • Konsooli ostmiseks tuleb kontakteeruda müüjaga. Kui kõik sobib tee müüjale ülekanne kokkulepitud summas.
  • Kui ülekanne ja makse kinnitus on müüjale saadetud, on tal kohustus Playstation (k.a. kasutaja andmed) saata makse sooritanud isikule.
  • Kui Playstation ja kasutaja andmed on kätte saadud, oleks soovtuslik kirjutada müüja profiilile ka väike tagasiside, siis teavad ka järgmised, et ta on usaldusväärne.
  • ENNE MAKSE SOORITAMMIST VEENDU MÜÜJA AUSUSES JA KAUBA KVALITEEDIS!

Pane tähele! Tihti on hea tava käest-kätte müügis teha ostja poolt ülekanne poole summa eest. Kui kaup on kätte saadud ja vastab kirjeldusele, siis kantakse müüjale teise pool summast. Lisaks juhime tähelepanu, et käest-kätte müük on mõlema osapoole omavaheline usaldus. Ole tehingu tegemisel selgesõnaline, korrektne ja AUS! Nii ostja kui müüja peaks kontrollima teise poole tausta avalikult kättesaadava info põhjal või kahtluse korral kohtuma ja tegema tehingu käest kätte.

Käes kätte tehingute puhul, ERIT DIGITAALSETE mängude puhul soovitame koos ostu-müügi tehinguga kohe ära teha ka (näiteks sülearvutiga) konto üle kandmine uuele omanikule. Eriti oluline on, et uus omanik teaks kuidas digitaalsed kontod töötavad ja kogu paroolitaastamise ning muu info saaks üle kantud uuele omanikule.

 

konsool.ee | Sinu mängupartner!

Mängukonsoolide remonthooldus ja müük.