Kuidas testida Xbox puldi seisukorda?

Kuidas testida Xbox puldi seisukorda?

Kui Sina, konsoolisõber, omad Xboxi ja oled kõva laskur või võtad kurve nii tohutu kiirusega, et näpp ei püsi isegi analoogi peal, tuleks soovituslikult kontrollida oma puldi seisukorda vähemalt 2 korda aastas. Kui satud konsooli taha harvemini, pole pulti nii tihedalt kontrollida vaja, soovituslikult kord aastas. Milleks ja kuidas testida Xbox puldi seisukorda?

Milleks puldi seisukorda kontrollida?

Puldile tuleks teha kontroll, et ei tekiks tahtmatuid probleeme, mis võivad mängimist segama hakata. Peamisteks probleemideks on tavaliselt nuppude L2, R2 ja/või analoogide mittetäielik töötamine. L2 ja R2 nupud kas logisevad, ragisevad või 100%-sel pealevajutusel pult fikseerib selle, vaid 70%-lt ehk rallimängu mängides vastased sõidavad maksimumkiirusega aga sina, vaid 70% kiirusega. Analoogide põhiprobleemideks on nende kinnijäämine mingisse punkti või peale liigutamist ei jää need enam keskpunkti, mis tähendab, et mängus avatariga kohapeal seistes hakkab ta iseenesest pöörlema.

Kuidas testida Xbox puldi seisukorda?

  1. Mine leheküljele http://html5gamepad.com/
  2. Ühenda pult arvutiga, kas bluetoothi või juhtmega. Vajutades ükskõik millist nuppu ilmub ekraanile puldi kohta käiv statistika. Vajadusel saab korraga ühendada ka mitu erinevat pulti ja testida neid samal ajal.
  3. Nuppude L2 ja R2, joonisel märgitud kui B6 ja B7, näitajad peavad all hoides olema 1.00. Kui tulemus on alla selle on pult vigane. Ideaalses seisukorras oleva puldi näitajad: Xbox puldi L2 ja R2 kontrollimine
  4. Xbox puldi analoogide näitajad peaksid olema “default” asendis ehk algaasendis vähem kui +0.09 ja üles-vasakule-paremale-alla lükates 1.0 peal: Xbox puldi analoogid

Kui tuleb välja, et pult on katki, siis soovitame ise kodus mässamise asemel pult meie kontorisse saata/ tuua, tegeleme Xbox pultide remondiga. Peale parandust võite kindel olla, et pult tuleb Teieni nagu uuena. Tihtipeale on kodus parandatud puldid jõudnud meie kontorisse hullemas seisus, kui see enne lahti võtmist oli.

Alternnatiivne lahendus

  1. Minge lehele https://www.microsoft.com/en-us/p/game-controller-tester/9nblggh4pnc7
  2. Tõmmake alla “Game Controller tester”, äpi tööpõmite jääb samaks: Xbox puldi seisukorra kontrollimine

Korduma kippuvad küsimused

Mida tähendavad erinevad kastid ingliskeelsete kirjadega? 

Timestamp: kulunud aeg viimasest ühendusest puldi ja arvuti vahel

Axis (+number): puldi analoogide asukoht keskpunktist

B (+number): on/off tööpõhimõttel töötavate nuppude näidud, mis peaksid olema 1.00, et need töötaks 100%.

Miks Xboxi puldi statistika ei ilmu veebilehele? 

DualShock 4 mitte ilmumiseks lehele võib olla mitmeid põhjuseid. Kontrolli:

  • kas pult/puldid on arvutiga ühendatud (bluetoothi või juhtmega)
  • erinevaid nuppe vajutades, kas pult ilmub veebilehele
  • et kinni oleksid teised äpid, milles on võimalik kasutada pulti
  • puldi/pultide ühenduvust veebilehele “restarti” tehes

Kui pulti pole ikka lehele ilmunud võib viga olla millesgi muus. Sellisel juhul on soovituslik pöörduda oma murega meie poole, sest lisaks mängukonsoolidele remondime ka nende pulte.

Pultide remont

konsool.ee | Sinu mängupartner!

Mängukonsoolide remonthooldus ja müük